Edukacja przez zabawę

wpis w: Aktualności | 0

„Edukacja przez zabawę. Ćwicząc przyrodę ćwiczymy rączkę i umysł” to zajęcia dedykowane przedszkolakom ze Słońska, prowadzone przez Katarzyna Bajerowicz – ilustracje – znaną ilustratorkę książek dla dzieci, oraz Magdę Mądrawską – Okołów – przyrodnika.
Podczas zajęć maluchy dowiedziały się, że dary jesieni służą nie tylko nam – ludziom, ale przede wszystkim zwierzętom. Potem było wielkie malowanie i wyklejanie liśćmi drzew. Lecz „takie drzewo jest smutne, bo jest ciche, nikt w nim nie mieszka – powiedziała dzieciom pani Kasia – Musicie sprawić by w drzewie zamieszkało dużo różnych zwierząt”. Zachęcone przez malarkę dzieciaki malowały w koronach drzew bajeczne ptaki, wesołe wiewiórki, a nawet kosmate pająki. Pod drzewami zamieszkały dziki, jelenie, jeże, a także jeden żubr!
Miłym akcentem zajęć był moment, w którym pani Kasia Bajerowicz składała w namalowanych przez siebie książkach autografy i specjalne dedykacje dla poszczególnych grup przedszkolnych. Publikacje zostały podarowane słońskim dzieciom przez Leśne Studio Filmowe, za co bardzo dziękujemy!
Prowadzącym i dzieciakom dzielnie pomagały wolontariuszki z pobliskiej Szkoły Podstawowej, za co raz jeszcze baaardzo dziękujemy!
Przypomnijmy, że warsztaty pn. „Edukacja przez zabawę. Malując przyrodę ćwiczymy ręce i umysł.” zostały dofinansowanego ze środków Fundacji Tesco w ramach Programu „Decydujesz, pomagamy”. To dzięki m.in. Państwa głosom Fundacja NATURAlnie zdobyła 3000 zł na realizację tego projektu. Dziękujemy!